• Sağlıklı Yaşam Festivalde
 • Projenin Amacı
  İstanbul Gençlik Festivali ve Etnospor Kültür Festivali boyunca üzerinde çalışılacak farklı konuları belirleyip bu konular hakkında toplumun bilinçlendirilmesini sağlamaktır. Projenin asıl amacı son zamanlarda sıklıkla ortaya çıkan sorunlara kalıcı çözümler getirmektir. Daha sağlıklı bir toplum için bireylerin bilinçlendirilmesi ve yönlendirilmesi esastır. Sağlık Bakanlığı’nın kronik hastalıklar da dâhil olmak üzere halk sağlığı konusunda aldığı önlem ve sürdürülebilirlikte destekleyici proje olması hedeflenmektedir. Kişiye sağlıklı yaşam konusunda uygulama yaparak ve görsel materyal kullanarak yapılacak olan bu çalışma kişinin alabileceği önlemler, doğru bildiği yanlışlar ya da hiç bilmediği konularda bilinçlendirilmesi sağlanarak daha sağlıklı bir toplum oluşması ve sağlıklı nesiller yetiştirilmesi hedeflenmektedir.

  Özetle; halk sağlığının korunmasına, düzenlenmesine ve sürdürülmesine yardımcı olması amacıyla yapılan bir projedir.

 • GALERİ
 • İlk Yardım Yolculuğu
 • Projenin Amacı
  Herhangi bir kaza ya da yaşamı tehlikeye düşüren bir durumda sağlık görevlilerinin yardımı sağlanıncaya kadar, hayatın kurtarılması ya da durumun daha kötüye gitmesini önleyebilmek amacıyla olay yerinde müdehalede bulunmak

  Proje Hedefleri

  1. Yaşamsal fonksiyonların sürdürülmesinin sağlanması için gerekli ilk yardım bilgilerini tiyatral şekilde anlatıp bilinçlendirmeyi arttırmak.
  2. Kaza ve ani hastalıklarda, hasta ya da yaralının doktora veya hastaneye sağ olarak götürülebilmesi için ilk yardımın anında uygulanabilmesini sağlamak.
  3. Temel ilk yardım kuralları hatırlatılarak yaralı ya da hasta için en uygun ilk yardımın, zamanında ve zarar vermeden uygulanabilmesine öncü olmak.

 • GALERİ